Voor Anne is de Ramadan een maand van bezinning en rust. En gelukkig kan ze zich rond gebedstijd dan ook ergens terugtrekken. “Ik ervaar de maand als een gezellige, mooie maand en ben vaak ook heel vrolijk!”
Stilteruimte
In Vreugdehof is een mooie stilteruimte waar iedereen met een geloof of behoefte aan stilte terecht kan. Voor de collega’s en bewoners met het Islamitische geloof hebben wij bijvoorbeeld gebedskleden liggen. Daarnaast staat de richting van Mekka aangegeven.
Anne voelt zich vrij om haar geloofsrituelen uit te voeren in Vreugdehof. Ze vertelt: “Voor mij is het geen enkel probleem om mijn dagelijkse geloofsrituelen uit te voeren. Alle collega’s van de ondersteuning weten van de Ramadan. Daarnaast bespreken we het regelmatig voor dat de maand eraan komt.”
Suikerfeest
Aan het eind van de Ramadan wordt het Suikerfeest gevierd. Dit doen wij ook op Vreugdehof. ‘ Wij vieren Suikerfeest, ook wel Eid al Fitr, in Vreugdehof met het uitdelen van koekjes of baklava. Alle bewoners en collega’s kunnen dan meegenieten van de lekkernijen.
Bij Amstelring kan iedereen zichzelf zijn. Autonomie is voor Amstelring een belangrijke waarde. Daarom is de projectgroep Diversiteit ook in het leven geroepen. ‘Ik heb oprecht het gevoel dat we heel divers zijn en iedereen zichzelf kan zijn. Daar is bij Amstelring zeker ruimte voor. Om iedereen een mooie maand toe te wensen hangt er een flyer in de lift.
Sinds dit jaar hebben we in Vreugdehof een "Vasten Expositie" waarin we verschillende vasten methodes uitleggen en uitbeelden. Dit zijn de methodes van het Christendom, Islam, Jodendom maar ook het populaire Intermittent Fasting. We bespreken deze vormen van vasten ook op de afdelingen met bewoners en geven een expositie uitleg ter plaatse.
Vasten als bewoner
Bewoners zijn vaak uitgesteld van het fysieke vasten omdat het lichamelijk te zwaar is. Maar wij vergeten nooit dat een bewoner dit misschien wel jaren heeft gedaan en vanuit huis altijd heeft gevierd. Ramadan is dé maand van de moslims wereldwijd. Dus maken we graag een glinstering in de ogen los. We wensen iedereen een prettige Ramadan. Ramadan Mubarak!