Samen serveren we minimaal 35.000 maaltijden per dag – van ontbijt tot lunch en diner. Dat gebeurt op allerlei plekken in de stad: in onze huizen, in ziekenhuizen, in kantines van universiteiten, gemeentekantoren en in bibliotheken.
Met zoveel maaltijden komt een grote verantwoordelijkheid. Ook Amstelring neemt die verantwoordelijkheid. Onze missie is dan ook om meer plantaardige opties aan te bieden, voedselverspilling te verminderen en zoveel mogelijk biologische en lokaal ingekochte producten te gebruiken.
Niet minder, maar juist meer goed en gezond eten om uit te kiezen. Dat is wat we uiterlijk in 2030 willen bieden. Minstens 80% daarvan komt uit de Schijf van Vijf. Dit betekent dus meer groente, meer fruit, meer peulvruchten en meer noten.
Zo'n ander menu biedt ook kansen voor de natuur en het klimaat. Daarom wordt 25 procent van het voedsel biologisch en komt het - waar dat kan - van dichterbij. Een warme maaltijd legt nu gemiddeld 35.000 km af voordat het op ons bord belandt. Dat is niet goed voor het klimaat en kan echt een stuk beter.
Om echt impact te maken, is samenwerking cruciaal. Want onze vraag naar producten is samen vele malen groter. Dat maakt het interessant voor leveranciers en producenten om mee te ontwikkelen richting het gezonde en duurzame aanbod. En door met elkaar op te trekken, leren we van elkaar.
Naast Amstelring ondertekenen de volgende organisaties het convenant:
Behalve gezonder en lokaler eten, gaan we ook werk maken van voedselverspilling. Benieuwd naar het convenant? Klik dan hier. Wil je meer weten over duurzaamheid bij Amstelring, klik dan hier.